Polskie morze poza sezonem, czyli jesienny odpoczynek we Władysławowie i Helu

Wypoczynek nad morzem w sezonie wakacyjnym jest dla Ciebie nieosiągalny? Bardziej niż letni skwar cenisz sobie jesienną atmosferę?

Mamy idealne rozwiązanie – zaplanuj teraz wyjazd do Władysławowa lub Helu i poczuj niesamowity klimat nadbałtyckich plaż bez tłumu urlopowiczów. To świetna okazja na przekonanie się, że polska jesień wygląda najpiękniej nad morzem – wystarczy znaleźć odpowiedni, tani nocleg.
Polskie morze poza sezonem

Sun & Snow, noclegi nad morzem

Możliwości wypoczynku nad polskim morzem nie kończą się wraz z Gdańskiem, Sopotem, Gdynią i Kołobrzegiem. Władysławowo oraz Hel to wspaniałe miasta, których zaletą, oprócz wyjątkowych okoliczności przyrody, są również tanie ceny apartamentów blisko plaży. Jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie podczas jesiennej podróży nad Bałtyk? Gdzie znaleźć idealny nocleg z widokiem na morze?

Aby pomóc Ci w odpowiedzi na te pytania, przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po rzadziej odwiedzanych nadmorskich miejscowościach. Dzięki nam odpoczniesz również poza sezonem urlopowym!

Władysławowo – atrakcje i nocleg nad morzem

Polskie morze poza sezonem

Sun & Snow, noclegi nad morzem – Władysławowo

Władysławowo leży na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Nazwa miejscowości pochodzi od króla Władysława IV Wazy, który w XVII w. zdecydował o wybudowaniu w okolicy dzisiejszego Władysławowa dwóch fortów wojennych: „Władysławów” i „Kazimierzów”. W efekcie w 1636 r. powstał port nazywany „Władysławowem”.

Oprócz spacerów po plaży i podziwiania morza, Władysławowo oferuje również bardzo ciekawe atrakcje turystyczne, m.in.:

  • Wieża Widokowa w Domu Rybaka – świetne miejsce do zrobienia efektownych zdjęć. Wieża znajduje się w centrum miasta i mierzy ok. 65 metrów, dzięki czemu pozwala objąć wzrokiem niemal całe Władysławowo.

  • Nadmorski Park Krajobrazowy – jedyne miejsce w Polsce, w którym można zobaczyć wszystkie typy nadbrzeża morskiego występujące w naszym kraju.

  • Port Rybacki – to jeden z największych portów Bałtyku, powstały w latach 1935–1938. Miejsce idealne dla wędkarzy oraz wszystkich, którzy lubią wyruszyć na rejs po otwartym morzu.

Po zwiedzaniu, czas na nocleg. Apartamenty blisko morza dostępne są w luksusowym obiekcie Maloves, z którego masz jedynie 50 metrów do plaży oraz 100 metrów do centrum Władysławowa. Trochę dalej, za to we wspaniałej, zielonej okolicy, znajdują się apartamenty w Gwieździe Morza.

Hel – kraniec Polski na otwartym morzu

Polskie morze poza sezonem

Sun & Snow, noclegi nad morzem – Hel

Z racji swojego położenia, Hel to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc nad Morzem Bałtyckim. Hel leży bowiem na cyplu Półwyspu Helskiego (lub dokładniej: Mierzei Helskiej), co oznacza, że jest ono otoczone wodą aż z trzech stron świata. Nazwa miejscowości prawdopodobnie pochodzi od staropolskiego słowa „hel”, oznaczającego „wydmę” lub „pustkowie”.

Słynne, malownicze wydmy oraz możliwość zobaczenia niemal niczym nieograniczonego morza to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na Ciebie podczas jesiennego pobytu na Helu. Warto zwiedzić przede wszystkim:

  • Fokarium – placówka badawcza Uniwersytetu Gdańskiego leżąca na ul. Morskiej 2. Ma ona na celu odtworzenie populacji foki szarej.

  • Ulica Wiejska – malowniczy deptak Helu, rozciągający się od skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego na północy do ronda z ul. Kuracyjną i Leśną. Znajduje się na niej wiele zabytkowych budynków, m.in. Maszoperia, czyli były budynek spółki rybackiej charakterystycznej dla Kaszubów.

W Helu noclegi z widokiem na morze to prawdziwa atrakcja. Kilometr od plaży, za to kilka kroków od Ulicy Wiejskiej, znajdują się przepiękne Apartamenty Foka. Znacznie bliżej helskiego portu znajdują się za to apartamenty Żeromskiego Hel, dzięki którym Twój jesienny wyjazd nad Bałtyk będzie naprawdę niesamowity.

Jesteś zainteresowany urlopem nad morzem lub w innym miejscu Polski? Zajrzyj na Sun&Snow, gdzie znajdziesz idealny apartament na każdą kieszeń – wystarczy spróbować!

Polecane oferty:


Warning: include(wp-ads/reklama.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/elexi/domains/excaliburtours.pl/public_html/wp-content/themes/TravelWP/post-single.php on line 30

Warning: include(wp-ads/reklama.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/elexi/domains/excaliburtours.pl/public_html/wp-content/themes/TravelWP/post-single.php on line 30

Warning: include(wp-ads/reklama.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/elexi/domains/excaliburtours.pl/public_html/wp-content/themes/TravelWP/post-single.php on line 30

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'wp-ads/reklama.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php52/lib/php') in /home/elexi/domains/excaliburtours.pl/public_html/wp-content/themes/TravelWP/post-single.php on line 30

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: